Young Dong Hotel
144, Dosan-daero, Gangnam-gu
Over 130,000 hotels worldwide
Online rezervace
Rezervovat nyní
nebo volejte 888-205-7322
nocí
1 Pokoj pro 2 Dospělí Změnit vyhledávání
Zkontrolovat ceny
Pokoj
Pokoj
Young Dong Hotel is a charming 3-star property conveniently located only 6.8km (4.2mi) from the centre of Seoul. Local tourist attractions such as Bongeunsa, Coex Convention and Exhibition Center and Itaewon are not far from the hotel. Also easily within reach are COEX Mall, Jamsil Olympic Stadium and National Museum of Korea.

Facilities
Young Dong Hotel is a smoke-free property. Dining facilities at the hotel include a restaurant. Breakfast is available - a surcharge will apply. The hotel boasts a 24-hour front desk service. An ATM/banking as well as currency exchange facilities are also available. Public areas at Young Dong Hotel are comfortably air-conditioned. Other hotel amenities include nightclub and tennis court(s). Other services: coffee shop/café, complimentary newspapers in lobby, dry cleaning/laundry service, elevator/lift and laundry facilities. Business/Internet: Young Dong Hotel features a well-equipped business centre. The following Internet options are available at the hotel: dial-up access is complimentary.

Transportation/Parking facilities
For guest convenience, parking is offered at no extra cost. In addition, the hotel provides handicapped parking.

Jak udělat rezervaci

Vytvoření rezervace v Young Dong Hotel je snadné a bezpečné. Stačí si jen zvolit termín Vašeho pobytu a kliknutím na tlačítko "Zkontrolovat ceny" odeslat formulář. Po zobrazení cen a typu jednotlivých pokojů, budete moci zvolit sazbu dle vašeho přání tím, že si ve středu obrazovky přečtete informaci o pokojích a následným kliknutím na tlačítko "Rezervovat nyní", které se nachází na pravé straně obrazovky. Poté, co jste vybrali požadovaný typ pokoje, budete přesměrováni na formulář "Dokončit rezervaci". Zde, prosím, zkontrolujte "Detaily Vašeho pobytu" a vyplňte prázdná místa v sekci "Kontaktní údaje hosta.". Ujistěte se, že vaše jméno a e-mailová adresa jsou napsány správně. Poté, co vyplníte všechny potřebné informace, stiskněte tlačítko "Dokončit rezervaci". Pro zajištění vaší bezpečnosti, používáme bezpečný commerce server, který šifrováním dat znepřístupňuje čísla karet tak, že je zakóduje do zpětně dekódovatelného formátu
Hodnocení hostů
Buďte první, kdo se podělí o svůj názor

Informace o oblasti

  Letiště
  • Seoul, South Korea (GMP-Gimpo Intl.) - 12.41 mi
  • Suwon, South Korea (SWU-Suwon Airbase) - 19.71 mi
  • Seoul, South Korea (ICN-Incheon Intl.) - 31.81 mi
  • Wonju, South Korea (WJU) - 51.95 mi
  • Cheongju, South Korea (CJJ-Cheongju Intl.) - 61.25 mi
==PASSWORD_RESET_MODAL==